Czy warto uzyskać certyfikat z Agile?

person using MacBook pro

Zarządzanie projektami – to od niego w dużej mierze zależy sukces firmy. Optymalizacja procesów zarządzania może przynieść wymierne korzyści i to w stounkowo krótkim czasie.

Jeżeli szwankuje zarządzania, pojawiają się duże opóźnienia w stosunku do pierwotnie zakładanych terminów, a finalnie klient nie jest zadowolony z zaproponowanych rozwiązań, to jest to najrótsza droga do katastrofy. Warto zainwestować w scrum szkolenie, aby każdy z pracowników mógł zapoznać się z tym, jak wyglądają zwinne metody zarządzania w praktyce.

Czy certyfikacja jest potrzebna?

Tylko rozwój pozwala na to, aby zdobywać kolejne szczeble zawodowej kariery. Bez inwestycji w zdobywanie wiedzy ciężko jest myśleć o awansie zawodowym. Rozwijać się można na różne sposoby. Książki to bardzo dobry sposób czerpania wiedzy, posiada jednak kilka wad. Po pierwsze, zdobywanie wiedzy w ten sposób zajmuje sporo czasu.

Metoda ta jest więc mało wydajna. Kolejna kwestia jest taka, iż po przeczytaniu książki nie uzyska się żadnego potwierdzenia posiadanych umiejętności. Zarówno pod względem certyfikacji, jak i poziomu efektywności zdobywania wiedzy, dużo lepszym rozwiązaniem będzie scrum szkolenie. Możliwości jest przynajmniej kilka.

Sprawdź profesjonalne szkolenia kadry online

W jakich obszarach warto postarać się o certyfikat z Agile?

O takiej certyfikacji powinien pomyśleć każdy, kto swoją drogę zawodową chce związać z nowoczesnymi technologiami czy pracą w branży informatycznej. W tym sektorze już dawno odeszło się od tradycyjnych form zarządzania. Szkolenia project management to jedna z propozycji pozwalających na to, by rozwinąć zawodowe skrzydła. Każdy, kto na poważnie myśli o tym, by zaplanować rozwój kariery powinien zapoznać się także z innymi propozycjami szkoleniowymi, jakie są obecnie dotępne na rynku.

Można wśród nich wymienić na przykład Agile szkolenie, Agile foundation Warszawa czy szkolenie product owner. Jedynie szkolenia poparte odpowiednią certyfikacją, to produkty w które warto inwestować zarówno swój czas jak i pieniądze – dzięki nim można otworzyć wiele drzwi stojących na ścieżce kariery.