Szkolenia – czas, stres, prawo

Jak skutecznie zarządzać czasem?

selective focus photo of brown and blue hourglass on stones

Jeśli masz zamiar zoptymalizować swoje osobiste zarządzanie czasem, musisz najpierw dowiedzieć się, jak ucieka Twój czas. Spróbuj sumiennie rejestrować swój czas przez tydzień, śledząc codzienne czynności. Pomoże Ci w tym:

  • Określenie, ile możesz osiągnąć w ciągu jednego dnia.
  • Zidentyfikowanie celów.
  • Skoncentrowanie się na działaniach, które zapewniają największe zyski.

Podczas przeprowadzania tego audytu czasu stanie się całkiem jasne, ile czasu spędzasz na nieproduktywnych myślach, rozmowach i czynnościach.
Zyskasz dokładniejsze wyobrażenie o tym, jak długo zajmują Ci określone typy zadań (co będzie bardzo pomocne przy wykonaniu późniejszej wskazówki). To ćwiczenie może również pomóc Ci w porach dnia, kiedy jesteś najbardziej produktywny – dzięki temu wiesz, kiedy pracować nad projektami wymagającymi największej koncentracji i kreatywności. Szkolenie zarządzanie czasem traktuje kompleksowo, powinieneś przeanalizować wiele aspektów aby iść naprzód w tym temacie.

Stwórz dzienny harmonogram – i trzymaj się go.

Ten krok jest absolutnie niezbędny do nauki zarządzania czasem w pracy. Nie próbuj nawet zaczynać dnia bez zorganizowanej listy rzeczy do zrobienia. Zanim wyjdziesz z pracy na cały dzień, utwórz listę najpilniejszych zadań na następny dzień. Ten krok umożliwia rozpoczęcie pracy zaraz po przyjeździe do biura.
Umieszczenie wszystkiego na papierze zapobiegnie leżeniu w nocy, rzucaniu i przewracaniu zadań wykonywanych przez mózg. Zamiast tego twoja podświadomość zaczyna pracować nad twoimi planami, gdy śpisz, co oznacza, że ​​możesz obudzić się rano z nowym wglądem w dzień roboczy. Szkolenie zarządzania czasem nie bierze się znikąd, to naprawdę działa i poprawia jakość Twojego dnia.

Jeśli nie możesz tego zrobić dzień wcześniej, upewnij się, że spisałeś swoją listę z samego rana. Przekonasz się, że czas spędzony na tworzeniu jasnego planu to nic w porównaniu z czasem, który stracisz na przeskakiwanie między zadaniami, gdy brakuje takiego planu.

Mądrze ustalaj priorytety!

Każde szkolenie zarządzania czasem kładzie nacisk na priorytety…Podczas porządkowania listy rzeczy do zrobienia ustalanie priorytetów jest kluczem do skutecznego zarządzania czasem w pracy. Zacznij od wyeliminowania zadań, których nie powinieneś wykonywać w pierwszej kolejności. Następnie zidentyfikuj trzy lub cztery najważniejsze zadania i wykonaj je najpierw – w ten sposób upewnisz się, że wykonałeś najważniejsze.

Oceń swoją listę rzeczy do zrobienia i upewnij się, że zorganizowałeś ją w oparciu o ważność zadania, a nie jego pilność. Ważne obowiązki wspierają osiągnięcie twoich celów, podczas gdy pilne obowiązki wymagają natychmiastowej uwagi i są związane z osiąganiem czyichś celów. Zwykle pozwalamy dominować temu, co pilne, kiedy naprawdę powinniśmy skupić się na działaniach wspierających nasze cele biznesowe.