Szkolenia – czas, stres, prawo

Jak wygląda zarządzanie finansami w firmie?

oval brown wooden conference table and chairs inside conference room

Zarządzanie finansami w firmie to dla wielu osób dość trudny temat. Czemu? Otóż bowiem niewiele osób potrafi sprawnie nimi zarządzać. Co więcej – dużo początkujących przedsiębiorców ma problem z tym tematem. Jak zatem wygląda zarządzanie finansami w firmie? Kto jest za co odpowiedzialny?

Finanse i firma

Generalnie na wstępie już trzeba podkreślić jedną, niezmiernie istotną rzecz a mianowicie to, że odpowiedzialny za finanse firmy jest przede wszystkim jej szef. Oczywiście jak najbardziej zatrudnia on inne osoby, specjalistów do spraw reklamy, controllingu, księgowych itp. Niemniej jednak odpowiedzialność także za ich decyzje pośrednio spada na niego.

Obrazując to, można powiedzieć, że księgowa, która zrobi poważny błąd szkodzi tym samym przede wszystkim firmie. Wiadomo – można wówczas zażądać odszkodowania od księgowej, wymówić jej pracę, niemniej jednak zasadniczo reputacja firmy czy jakieś jej finanse są już i tak w pewnym stopniu zniszczone.


Sprawdź szkolenia płace online


Zaraz obok przedsiębiorcy jednostką, która naprawdę w poważny sposób odpowiada za finanse firmy, jest Dział Kadr i Płac. Tutaj rozliczani są poszczególni pracownicy, dokonują się także rozliczenia z Urzędem Skarbowym. Oczywiście tu nie są podejmowane żadne decyzje finansowe, jest to jednostka jedynie niejako egzekwująca takie decyzje, niemniej jednak musi to robić w zgodzie z prawe i wytycznymi a warto podkreślić, że one się naprawdę często zmieniają.

Szkolenia finansowe dla firm

W jakie szkolenia zatem warto zainwestować, aby jako przedsiębiorcy podejmować mądre i odpowiedzialne decyzje oraz aby nasz dział kadr i prac pracował efektywnie? Przede wszystkim będzie to szkolenie kadry i płace oraz przeróżne szkolenia podatek dochodowy od osób fizycznych, a także szkolenia płatnik. Oczywiście to jeszcze nie wszystko, bowiem przydadzą nam się na pewno w każdej firmie szkolenia controlling. Odnoszą się one do pewnego systemu zarządzania tak, aby sprawnie rozdzielać zarobione pieniądze, osiągać płynność finansową i dobrze podejmować decyzje finansowe.